League of Legends

Dogry.pl to portal na którym znajdziemy wiele gier mogących zapewnić nam rozrywkę na długie godziny. Wśród klasyków gier, takich jak gra Fortnite czy World of Tanks znajdziemy także inne, cieszące się nieco mniejszą popularnością ale docierającą do jakże zróżnicowanych gustów graczy. Na portalu można uzyskiwać punkty dzięki graniu w gry i wykonywanie różnych zadań a zebrane punkty można wykorzystać na pełne wersje gier, skiny czy też waluty premium takie jak darmowe riot points w grze League of Legends czy też darmowe V-dolce w grze Fortnite. Dogry.pl to zdecydowanie najlepszy portal zawierający w sobie takie wyszukiwania jak Gry Info – wszystko w jednym miejscu!

League of Legends

Gra League of Legends stanowi sieciową grę komputerową z rodzaju multiplayer online battle arena. Jej sukces potwierdzają liczby – aż milion pobrań w ciągu roku od wydania, jak również nagroda Game Developers Choice Award. Producent gry – Riot Games – już w 4 lata po wypuszczeniu swojego produktu został umieszczony na liście top 30 najlepszych producentów gier komputerowych wszech czasów przez czasopismo „Game Developer”.

Geneza powstania

Pierwowzór gry LoL stanowiła gra Defense of the Ancients i jej dalsze modyfikacje do gry Warcraft III: The Frozen Throne. Dzieło marki Riot Games zostało wydane 7 października 2009 roku. Początkowo funkcjonowała jedynie na systemie Windows, natomiast obecnie jest szerzej dostępna. Co ciekawe, od 15 lipca 2013 roku gra zyskała uznanie w Stanach Zjednoczonych jako pełnoprawny sport.

Wymagania sprzętowe

Na sukces, jaki osiągnęła gra, bezsprzecznie składają się m.in. niewielkie minimalne wymagania sprzętowe. Założeniem producentów było, aby w grę można było zagrać zarówno na starym komputerze, dedykowanym swoimi wymaganiami raczej do tworzenia dokumentów, jak i do gamingowych komputerów, na których oczywiście zyskiwała grafika jak i płynność grania. Wymagania minimalne gry zostały przedstawione poniżej:

 • Procesor 2GHz
 • 1 GB RAM (Windows Vista i 7 – 2 GB RAM lub więcej)
 • 8 GB dostępnej przestrzeni na dysku
 • Karta graficzna kompatybilna z Shader 2.0
 • Rozdzielczość ekranu do 1920×1200
 • Wsparcie dla DirectX 9.0c bądź nowszego
 • Windows XP (WYŁĄCZNIE Service Pack 2 i 3), Windows Vista, Windows
 • Windows 8 lub Windows 1

Producenci podają także wymagania rekomendowane:

 • Procesor 3GHz
 • 2 GB RAM (Windows Vista i 7 – 4 GB RAM lub więcej)
 • 12 GB dostępnej przestrzeni na dysku
 • Karta graficzna GeForce 8800 lub podobna (Dedykowany GPU z 512MB+ pamięci wideo (VRAM))
 • Wsparcie dla DirectX 9.0c lub nowszego
 • Windows XP z zainstalowanym najnowszym service packiem, Windows Vista z zainstalowanym najnowszym service packiem, Windows 7 z zainstalowanym najnowszym service packiem, Windows 8.1 lub Windows 10

Podsumowując, można łatwo zauważyć, że wymagania sprzętowe nie stanowią większego problemu. W grze League of Legends ilość klatek na sekundę nie jest bowiem tak samo ważna jak w grach, w których nie możemy o nich zapomnieć (np. Counter-Strike), nie mniej jednak, im wyższe wymagania sprzętowe tym zdecydowanie większy komfort z gry odczujemy a płynność i brak ścięć sprawi, że będziemy mogli w pełni się zrelaksować i skupić na samym fakcie grania.

Instalacja League of Legends

Instalacja gry League od Legends jest bardo prosta i intuicyjna. W kilku krokach można dołączyć do świata LoL i wraz ze znajomymi grać online, zdobywać doświadczenie i przeżywać niesamowite przygody.

Zakładanie konta

Rejestracja jest równie intuicyjna, co instalacja gry League of Legends. Wystarczy założyć konto za pośrednictwem swojego profilu na facebooku, Steam czy też konta Google. Inną opcją jest założenie konta de novo – po podaniu adresu e-mail wymyślamy hasło i po przeczytaniu regulaminu wystarczy go odhaczyć i kliknąć „zakładam konto”. Proste, prawda?

Rozgrywka

W tej drużynowej grze strategicznej wraz ze swoją drużyną, liczącą łącznie 5 potężnych postaci mamy za zadanie zniszczyć bazę przeciwnika, którego drużyna jest tak samo liczna jak nasza. Gra jest online, dlatego też możemy grać z realnymi znajomymi czy też z osobami na drugim końcu świata. Gra posiada mnóstwo specjalnych trybów rozgrywki. Poniżej przybliżono kilka z nich:

 • specjalny tryb rozgrywki: wyjątkowe, dostępne są w zakresie rotacji odbywającej się co tydzień, zwykle przez pięć dni; niekiedy jednak trwają nawet 2 tygodnie (zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z premierą czy też nowym wydarzeniem). Gdy rozgrywka się zakończy gracze otrzymują punkty maestrii bohaterów oraz ewentualnie zgrabione łupy z warsztatu Hextech;
 • tryb ARURF – (All random ultra rapid fire) starszy, jakże lubiany i wciąż popularny wśród graczy;
 • tryb Jeden za Wszystkich – w tym trybie wszyscy gracze z drużyny wybierają swoją postać aby wziąć udział w losowaniu; Kiedy trzej gracze wybiorą tego samego czempiona to zdecydowana większość wygrywa.
 • Konfrontacja – tutaj można się zmierzyć jeden na jeden; tryb ten powstał już dawno w odpowiedzi na liczne prośby graczy o wprowadzenie takowego;
 • Hexakill – identyczna rozgrywka jak normalna, ale wprowadzono 2 dodatkowe postacie;
 • Ultra Rapid Fire – stanowiący niejako „przyszłość” w rozgrywce; został wydany w Prima Aprilis w 2014 roku;

 

Postacie w LoL’u

Ponad 140 postaci w grze League of Legends sprawia, że każdy gracz znajdzie dla siebie perfekcyjną postać. Gra oferuje bardzo szeroki zakres profesji bohaterów – od zabójców, poprzez wojowników, magów, strzelców, wspierających czy też wreszcie obrońców. Każdym można grać na różnym poziomie trudności w klasyfikacji od 1 do 3. Postacie kobiece i męskie, umięśnione czy bardziej smukłe – tak bogata różnorodność daje możliwość zagrania swoim faworytem czy też swoim fikcyjnym odpowiednikiem – wszystko w zależności od naszej fantazji i potrzeb drużyny. Bohaterowie w miarę grania zdobywają doświadczenie dzięki czemu stają się coraz silniejsi i mogą ulepszać poszczególne umiejętności, których w grze jest łącznie pięć. Ponadto będą mogli kupować coraz to potężniejsze do dzierżenia przedmioty – maksymalnie bohater może posiadać 7 przedmiotów. Kolejną cechą bohaterów są czary które gracze również mogą upgrade’ować.