V-dolce

Fortnite battle royal to jedna z najbardziej popularnych gier multiplayer, W jednej rozgrywce uczestniczy 100 graczy, lecz tylko jeden z nich może być zwycięzcą. Za v dolce, czyli wirtualną walutę gry fortnite można zakupić wiele zmian kosmetycznych, takich jak: stroje, lotnie, kilofy i emotki, a także karnet bojowy obecnego sezonu. Jak zdobyć v dolce za darmo?

Fortnite

Fortnite battle royal to gra stworzona przez studio Epic Games w 2017 roku. Bardzo szybko zdobyła popularność i podbiła wszystkie platformy, na które została wydana (Windows, macOS, PlayStation 4 i Xbox One). Wyróżnia się od innych gier typu battle royal możliwością zbierania surowców i tworzenia z nich budowli. Można wejść do rozgrywki samodzielnie, we dwóch wraz ze swoim kompanem i w czwórkach. Fortnite Battle Royal osiągnął gigantyczny sukces. Według danych z marca 2019 roku liczba graczy osiągnęła poziom 250 milionów graczy. Co ważne, twórcy ciągle rozwijają i ulepszają rozgrywkę zmianami. Najważniejsze z nich odbywają się w przerwie między sezonami, które trwają mniej więcej 10 tygodni. Gra w trybie battle royal jest całkowicie darmowa. Wystarczy ściągnąć klienta i stworzyć darmowe konto, żeby mierzyć się z milionami graczy na wirtualnej mapie.

V-dolce

V dolce są walutą używaną w grze. Mimo, że nie wpływają bezpośrednio na rozgrywkę, a zmieniają tylko jej kosmetykę to i tak większość graczy chce mieć ich jak najwięcej. Z tego powodu powstaje pytanie jak zdobyć v dolce za darmo? Niestety nie jest to takie proste.

W fortnite można zdobywać walutę dwojako. Pierwszy, najłatwiejszy sposób to zakupienie ich w sklepie. W tym celu niestety trzeba wydać często niemałe pieniądze. Inny sposób to zarabianie v-dolców poprzez karnet bojowy.

W grze są dwa rodzaje karnetów – darmowy i premium. Dzięki darmowemu karnetowi zarabiamy co prawda dość małe ilości waluty, ale lepsze to niż nic. Za przepustkę premium trzeba zapłacić, ale wypełniona zwraca się nam i mamy dodatkową walutę dostępną w sklepie. Wielu graczy jest zdania, że warto zakupić karnet premium, bo później ze zwrotu możemy zakupić dowolnego skina i cieszyć się nim w grze.