Jaką klawiaturę gamingową warto kupić?

Klawiatura gamingowa

Topowa klawiatura gamingowa nie musi być wcale przesadnie droga, aby mogła służyć z powodzeniem przez wiele lat. Istnieją bowiem różne tańsze rozwiązania, które będą w stanie spełnić wszelkie oczekiwania przeciętnego gracza. Nawet w przedziale cenowym do 100 zł można znaleźć całkiem sporo godnych uwagi modeli klawiatur do gier. W tym artykule skupiliśmy się na zaprezentowaniu właśnie tych relatywnie tańszych modeli klawiatur dla graczy. Najdroższe klawiatury w naszym zestawieniu nie przekraczają kwoty 300 zł. Oznacza to, że na zakup takiego sprzętu pozwolić sobie może praktycznie każdy.

Klawiatura do gier – śródtytuł ogólny o charakterystyce

Przede wszystkim klawiatury do gier można podzielić na trzy rodzaje: klawiatury membranowe, mechaniczne, a także hybrydowe. Od razu można zaznaczyć, że nie ma najlepszego wyboru. Każdy rodzaj klawiatury gamingowej ma bowiem swoje wady i zalety.

W przypadku klawiatury membranowej, jej głównymi zaletami jest niska cena oraz fakt, że pracują one bardzo cicho. To sprawia, że będą one najlepszych wyborem dla tych graczy, którzy preferują takie gatunki gier jak: strategie czy RPG.

Gracze, którzy potrzebują klawiatury, gwarantującej precyzję oraz szybkość powinni poszukać dobrej klawiatury mechanicznej. Dodatkowo klawiatury mechaniczne cechują się długą wytrzymałością. To dzięki znajdującym się pod klawiszami przełącznikom, możliwa jest owa szybkość i precyzja. Dla niektórych pewnym problemem może być to, że klawiatury mechaniczne są dosyć głośne. Poza tym są one również relatywnie droższe, aniżeli klawiatury membranowe. Klawiatura mechaniczna bardzo dobrze sprawdzi się w takich kategoriach gier jak: strzelanki, gry sportowe i zręcznościówki.

Ostatnim rodzajem klawiatury gamingowej jest klawiatura hybrydowa, będąca czymś pomiędzy klawiaturą membranową a klawiaturą mechaniczną. W takim sprzęcie zastosowane są membrany gumowe w przełącznikach, co sprawia, że klawiatura taka jest cichsza, niż modele mechaniczne. Natomiast zastosowanie mechanizmu, przypominającego switcha pozwoliło na zwiększeniu szybkości w porównaniu do klawiatur membranowych.

Gamingowe klawiatury można także podzielić na bezprzewodowe i przewodowe.

Klawiatury gamingowe do 100 zł

Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że w tym przedziale cenowym, czyli do kwoty 100 zł, trudno jest znaleźć jakościową klawiaturę do gier. Co prawda, nawet przyzwoite klawiatury gamingowe do 50 zł są możliwe do znalezienia, ale ich funkcje będą bardzo ograniczone. Producenci muszą bowiem ciąć koszty w przypadku takich urządzeń, co automatycznie przekłada się na ich jakość. Nie oznacza to jednak, że do kwoty 100 zł nie można znaleźć żadnej, przyzwoitej klawiatury gamingowej. Wybór jest dość mocno ograniczony, ale cały czas istnieje. Po pierwsze klawiatury gamingowe do 100 zł są zazwyczaj klawiaturami membranowymi. Sprawdzą się one znakomicie zwłaszcza w domach graczy, którzy są początkujący i zwykle grają w „erpegi” i strategie.

Jedną z lepszych klawiatur gamingowych do 100 zł jest Genesis Rhod 420. To top klawiatura gamingowa w tej cenie. Klawiatura posiada membranowe przyciski, aluminiową obudowę oraz podświetlenie RGB. Dodatkowo klawiatura jest wyposażona w składane nóżki, które sprawiają, że możliwa jest zmiana kąta nachylenia sprzętu.

Klawiatura do gier

Klawiatury gamingowe do 200 zł

W przypadku przedziału cenowego do 200 zł sytuacja wygląda podobnie, jak w przedziale do 100 zł. Większość klawiatur stanowią te membranowe. Możliwości klawiatur gamingowych w dalszym ciągu są dosyć ograniczone. Zazwyczaj sprzęt w takiej cenie wymaga od producentów „cięć” budżetu przy ich tworzeniu, dlatego trudno jest znaleźć w tym zakresie cenowym, taką klawiaturę gamingową, która będzie posiadała zarówno, topowe wykonanie, jak i rozbudowane możliwości. Nie oznacza to jednak, że nie w tej kategorii cenowej nie można natrafić na żadne „perełki”. Tych bowiem nie brakuje. Przede wszystkim jednak trzeba powiedzieć sobie wprost, że w przypadku klawiatury gamingowe do 200 zł, są one przeznaczone dla graczy, którzy rekreacyjnie grają w gry. Ci bardziej profesjonalni z pewnością znajdą coś dla siebie w kategorii cenowej do 300 zł.

Klawiaturą gamingową wartą wyróżnienia w przedziale cenowym do 200 zł jest iBOX Aurora K-4. Sprzęt ładnie się prezentuje i co warte uwagi jest to rodzaj klawiatury mechanicznej. Jak za taką cenę, zdumiewać może również ilość ciekawych funkcji, jakie ma do zaoferowania owa klawiatura do komputera gamingowa. Podkładka pod nadgarstki z systemem zaczepiania czy specjalne pokrętło, umożliwiające regulację poziomem głośności i podświetlenie to tylko niektóre z tych funkcji. Ów klawiatura do gier wyposażona jest w przełączniki KRGD Red, cechujące się siłą nacisku na poziomie 60 g. Sprzęt ten posiada także pełny antyghosting. Przełączniki, jak i sama klawiatura gaming są bardzo trwałe.

W przypadku klawiatury gamingowe do 150 zł można wspomnieć też o modelu: Genesis Lith 400 RGB.

Klawiatury gamingowe do 300 zł

W tej kategorii cenowej znajdują się najlepsze klawiatury do gier w stosunku do wciąż korzystnej ceny. Do 300 zł bez problemu można znaleźć dobrą klawiaturę mechaniczną. Zarówno ogólne wykonanie przeciętnej klawiatury z tej półki cenowej, jak i technologia w niej zawarta są na wysokim poziomie. Klawiatury gamingowe z tego przedziału cenowego są pozbawione tych bardziej zaawansowanych funkcji. Aby je mieć, trzeba jeszcze głębiej sięgnąć do kieszeni. Za taką cenę można jednak zdobyć profesjonalną klawiaturę do gier, która posiada wszystkie te cechy i możliwości, które powinna mieć dobra klawiatura gamingowa.

W tej półce cenowej warto wspomnieć o klawiaturze gamingowej SPC Gear GK540. Sprzęt ten posiada ładny i prosty design, a także został wykonany z materiałów o wysokiej jakości. Top obudowy klawiatury jest metalowy, a gumowe nóżki sprawiają, że działa i wygląda ona jakościowo. Każdy z 3 rodzajów przełączników Kailh jest wysokiej jakości, podobnie zresztą jak cała klawiatura. Dodatkowo SPC Gear GK540 to klawiatura dla graczy, która wyposażona jest w funkcję makr i podświetlenie klawiszy. Mając na myśli dobre klawiatury gamingowe, trzeba wspomnieć o tym modelu.

Jeśli chodzi o klawiatury gamingowe do 250 zł, czyli trochę tańsze, warto wspomnieć takich modelach jak: Trust GTX 860 Thura czy Logitech G213 Prodigy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.